Založ si blog

Ako ďalej?

„Medzi nami je rozdiel. Myslíte si, že ľudia sú tu na to, aby vám zaistili vaše postavenie. Máte postavenie na to, aby ste zaistili ľuďom slobodu!“

     Tento, pre mňa, zaujímavý citát z filmu Statočné srdce s Melom Gibsonom, je stále aktuálny aj dnes, u nás na Slovensku. Táto veta by mala zasiahnuť a osloviť všetkých členov celého politického spektra v našej republike. Bez rozdielu straníckej príslušnosti!

    

     Pre napísanie tohto blogu som sa rozhodol pri čítaní reakcií v denníkoch, tv, rozhlase, na internete – v masmédiách na výsledky parlamentných volieb. Rozhodol som sa preto (hoci NIE SOM voličom Smeru, mám k sociálnej politike o niečo bližšie), že už mi je zle z toho neustáleho osočovania a urážania. Neskutočne ma rozhneval „článok“ na Facebooku s odkazom na blog mladého chlapca, tuším na stránkach SME. Tento bloger si dovolil bez štipky úcty a sebareflexie nazvať 1,1 milióna voličov Smer-u hlupákmi a nevzdelancami, darmožráčmi a lenivcami….. odporúčam prečítať si to. Článok začal klasickými argumentmi voličov „modrého“ spektra našej politickej scény. Slová v zmysle „čo ste nám to zvolili?, zvolili ste „istoty“…. a podobné, bežné vety na adresu voličov Smeru. Po niekoľkých vetách sa však článok absolútne zvrhol na urážky a bezbrehé osočovanie. V zmysle „hlupáci, aké istoty ste nám to zvolili? Ste darmožráči, čo nechcú robiť, len čakajú, čo im kto dá. Ja som na sebe tvrdo makal, aby som sa mal lepšie už v škole, mali ste aj vy. Ja na vás robiť nechcem“ a ďalšie bla bla bla. Tento „skúsený, životom ostrieľaný, vzdelaný na sebe makač“ asi zabudol, za čo študoval!!!! Za peniaze, resp. odvody tých, čo počas svojho života poctivo pracovali a odvádzali do systému, za ich budúce dôchodky študovať a na sebe „makať“ sa mu „komunisticky-všetko zadarmo“ nehnusilo? Tento životom ošľahaný a skúsený odborník na „sebamakanie“ zabudol na jednu vec. Toho 1,1 milióna ľudí, čo dali hlas Smeru, sú ľudia, čo pracovali, držali svojou prácou chod štátu. Iste sa tam nájdu aj taký, čo vysedávajú po krčmách a na úradoch práce, pretože sa im robiť nechce. Takí sa ale nájdu aj medzi voličmi pravice. Práve pre nezabudnuteľný výrok p. Dzurindu o dvojnásobných platoch. Na to s radosťou zabúdajú. Z čoho vychádza ich presvedčenie hraničiace s neomylnosťou až nadradenosťou? Akým právom si mladý usmrkanec, čo len pred krátkym časom ukončil (bezplatné!) štúdium na VŠ, dovolí nazvať 1,1 milióna ľudí, hlupákmi, nevzdelancami, lenivcami a darmožráčmi? Kam sme sa to s touto spoločnosťou dopracovali? Zrejme to je jeden z tých, čo sa ich tatinko nabalil na tunelovaní nejakej firmy a synáčik dostal všetko, po čom jeho duša prahla. Preto si skutočné hodnoty vážiť nedokáže!!! Iné my nevychádza, lebo jedna vec je mať politický názor, hoci aj opačný a druhá je úbohé osočovanie a urážanie „oponenta!!!

     Ďalším častým argumentom „pravičiarov“ je, že kto volil Smer, automaticky patrí do skupiny ľudí, čo nechcú robiť, ale brať a dostávať všetko zadarmo, ako za komunizmu. Zaujímavé však je, že veľa (nebál by som sa dokonca napísať aj väčšina) z týchto voličov modrého spektra, ten zatracovaný „komunizmus“ alebo socializmus, alebo si to obdobie pred nežnou nazývajte ako chcete, pozná len z učebníc dejepisu! Veľa je aj takých, čo dokonca nechápu, ako ich vlastní rodičia môžu povedať, že vtedy im bolo lepšie. Pre nich sú ľudia v strednom veku (mládí v pr deli a do dúchodu daleko :o)) ) nesvojprávni a neschopní, pretože nemajú úspešné firmy a ak sa k tomu pridá aj názor obhajujúci politiku ľavice – to už snáď ani nemôžu byť ľudia. Čo takto ponúknuť riešenia a alternatívu aj pre týchto „nechcených“ na trhu práce? Čo takto dať aj nejaké nápady, ako riešiť situáciu tejto generácie. Pretože ak sa človek v tomto veku dostane mimo zamestnania, je takmer nemožné nájsť si prácu. Na podnikanie všetci pomýšľať nemôžu a nejakú podporu na založenie živnosti od štátu alebo pôžičku od banky môžu zabudnúť – je to almužna (ak vôbec niečo dostanú). Z názorov pravičiarov na ekonomiku štátu a ich vlastnú, mi vychádza ako jediná alternatíva – strieľať týchto ľudí akonáhle sa ocitnú na úrade práce, aby nezaťažovali rozpočet. Toto absolútne platí tiež v prípade dôchodcov. Pre pravičiarov sú dôchodcovia dokonca škodnou, pretože len vyciciavajú systém. Nezaujíma vás, že „vyciciavajú“ len časť toho, čo do systému dali. Napriek tomu by ste dôchodcom zobrali aj to málo, čo majú. A asi najlepšie by bolo, keby umierali dva dni pred odchodom do dôchodku. Ak sa mýlim a krivdím vám, dajte mi už konečne nejakú alternatívu, nejaké riešenie aj pre tieto dve skupiny ľudí, ktorí tu s nami, hoci sa vám to veľmi nepozdáva, žijú. Pretože zatiaľ vaše riešenia sú len pre pár vyvolených, pre IBA mladých (aj to nie všetkých). Pekný deň :o))

O pôvode Slovenov a Sloveniek – časť 5. záver

20.05.2011

Geografické pramene. Na území vtedajšej Moravy žilo slovanské obyvateľstvo, po ktorom zostalo množstvo geografických názvov. Názvy je dnes možné vystopovať žiaľ len prevažne z Rumunskej viac »

O pôvode Slovenov a Sloveniek – 4.

19.05.2011

MORAVA Morava z 9. storočia spomínaná vtedajšími aj neskoršími kronikármi a zemepiscami sa nachádzala na území dnešného východného Maďarska a severozápadného Rumunska (Sedmohradsko). viac »

O pôvode Slovenov a Sloveniek – časť 3.

18.05.2011

Mince Bratislavského typu Mince s nápisom BIATEC okrem svojej početnosti majú oproti ostatným ešte jednu prednosť. Sú z celého komplexu jediné podľa ktorých bolo stanovené obdobie ich razby. viac »

lykožrút

Kôrovcová invázia v Česku pokračuje, má byť ešte horšia

16.12.2018 10:43

České ministerstvo pôdohospodárstva predstavilo sériu opatrení na boj s kôrovcom. Očakáva sa ďalšie zhoršenie kalamity.

Nemecko, havária autobusu, školáci, Eberbach

Jeden mŕtvy a 44 zranených po havárii autobusu pri Zürichu

16.12.2018 10:22

Diaľkový autobus vybočil v nedeľu nadránom neďaleko Zürichu z vozovky a narazil do múru.

Nemecko, polícia, policajt

Polícia zatkla podozrivého z pobodania troch žien v Norimbergu

16.12.2018 09:32

Medzičasom je stav zranených žien stabilizovaný.

Poľsko, konferencia klimatická, Katovice, oteplovanie. Michal Kurtyka

Klimatická konferencia v Katoviciach priniesla dohodu

16.12.2018 08:49

Konferencia mala pôvodne skončiť už v piatok, rokovania však za účelom dosiahnutia dohody predĺžili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 20335x
Priemerná čítanosť článkov: 3389x

Autor blogu

Kategórie